AURELIA KOKSZTYS-ŁUĆ, BARTOSZ ŁUĆ Z ADWOKACKIEJ SPÓŁKI PARTNERSKIEJ ŁUĆ I KOKSZTYS - ŁUĆ

Prowadzimy działalność jako adwokaci od 1 stycznia 2000 r. Wcześniej, w 1994 r. ukończyliśmy studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim a następnie odbyliśmy aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze oraz aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Wałbrzychu, pracując w jednej z wiodących spółek prawniczych w Jeleniej Górze. Ugruntowana wiedza, długoletnia praktyka i doświadczenie uzyskane w sądach i pod opieką znakomitych patronów pomogło nam zgromadzić odpowiedni zespół prawników i utworzyć jedną z pierwszych partnerskich spółek prawniczych.

Mamy  za sobą kilkanaście lat doświadczenia w świadczeniu pomocy prawnej w zasadzie we wszystkich dziedzinach prawa, poczynając od spraw sądowych, poprzez skomplikowane przekształcenia spółek prawa handlowego, tworzenie nowych podmiotów prawa, likwidacje i upadłości, postępowania administracyjne i rejestrowe, na doradztwie prawnym kończąc. Aktualnie spółka stale obsługuje kilkanaście różnego rodzaju podmiotów, w tym prywatne spółki prawa handlowego, podmioty powiązane z samorządem terytorialnym, podmioty lecznicze, przedsiębiorstwa i spółdzielnię. Prowadzimy  sprawy ze wszystkich dziedzin prawa, starając się jednak specjalizować w wybranych zagadnieniach. Położenie Jeleniej Góry na styku trzech granic sprzyja również aktywności w zakresie. Ukończyliśmy podyplomowe studia z zakresu praktycznego zastosowania prawa europejskiego.

Aktualnie stale współpracujemy z dwoma kancelariami adwokackim z siedzibą pod tym samym adresem - adwokat Domniki Pawiłojć i adwokat Aurelii Kukulskiej oraz kancelarią prawną specjalisty od spraw egzekucyjnych magistra Olafa Hambergera. Nad pracą biura czuwa Kierownik Biura magister Sylwia Grześ. 

Aurelia Koksztys - Łuć zajmuje się w szeroko rozumianym prawem cywilnym. Jest specjalistką prawa rodzinnego (w szczególności w zakresie rozwodów i podziałów majątku) oraz prawa nieruchomości. Drugą specjalizację stanowią sprawy gospodarcze i prawo handlowe. Pracę magisterską obroniła pod kierunkiem Profesora Józefa Frąckowiaka. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w spółce przy tworzeniu i nadzorowaniu funkcjonowania podmiotów prawa handlowego. Zasiadała również w Radach Nadzorczych spółek prawa handlowego. Ponadto dzięki biegłej znajomość języka niemieckiego została wpisana na listę adwokatów polecanych przez Konsulat RFN i obsługuje klientów niemieckojęzycznych. Jej pozycja zawodowa uznana został również przez środowisko Adwokatury. Przez wiele lat była wykładowcą Komisji Szkolenia Aplikantów, pełniła funkcję Prezesa Sądu Dyscyplinarnego przy Izbie Adwokackiej w Wałbrzychu a aktualnie jest sędzią Wyższego Sadu Dyscyplinarnego Adwokatury w Warszawie.

Bartosz Łuć od lat zajmuje się prowadzeniem skomplikowanych procesów w sprawach cywilnych odszkodowawczych. Ponadto jest specjalistą w sprawach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Do jego największych prawniczych sukcesów zaliczyć należy skuteczną skargę konstytucyjną zakończoną uchyleniem niekonstytucyjnego przepisu. Dzięki wieloletniej obsłudze podmiotów leczniczych posiada wiedzę i doświadczenie w szeroko rozumianym prawie medycznym. Od lat zajmuje się doradztwem prawnym dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń i fundacji. Występuje również w procesach sądowych w sprawach klientów indywidualnych.  Od początku swojej kariery zawodowej aktywnie uczestniczy w działalności Adwokatury, jako członek komisji merytorycznych przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz wykładowca w ramach szkoleń dla aplikantów adwokackich i członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu. W 2019 r. został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Adwokatury”. Aktualnie jest członkiem Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Galeria: 
58-500
Ulica: 
ul. Grottgera 12/1
Tel.: 
+48 75 753 56 30